Metrobüs artık İstanbul'u taşıyamıyor, ACİL'en ''RAYLI SİSTEM''e geçilmelidir...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Metrobüs artık İstanbul'u taşıyamıyor, ACİL'en ''RAYLI SİSTEM''e geçilmelidir...

Metrobüs artık İstanbul'u taşıyamıyor, ACİL'en ''RAYLI SİSTEM''e geçilmelidir...

Son günlerde Altunizade Metrobüs durağında yaşanan yoğunluk nedeniyle kamuoyunda tartşmalar başlamış ve gerçek sorun tesipt edilemeden gereksiz iç çekişmelere girilmiş bu çekişme siyasete kadar ulaşmıştır. Konu kamuoyunda gerçek bir bakış açısıyla tartışılmıyor. Böyle olunca soruna çözüm üretme noktasında ilerleme kaydedemiyoruz ve sonuşta İstanbullu var olan sorunları yaşamaya devam ediyor. İstanbulluyu evinden işine, işinden evine konforlu bir yolculukla ulaşmasının sağlanması birinci öncelik olmalıdır. Dünya'ya kötü örnek oluyoruz. 

Altunizade Metrobüs durağında yaşanan yoğunluğun günümüzün sorunu olmadığı yaklaşık 3-4 yıldır benzer yoğunluğun yaşandığı bilinmektedir. Altunizade durağında yoğunluk yaşandığı gibi, Levent, Mecidiyeköy, Beylikdüzü gibi nüfusun kalabalık olduğu bölgelerde metrobüs duraklarında oluşan yoğunluk bir çileye dönüşmüştür. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi ve Ulaşım A. Ş. nin köklü kadroları haksız eleştirilerle karşı karşıya kalmıştır. İBB tarafından yapılan açıklamalarda sefer sayısının arttırıldığı ve sorunların kısa sürede çözüleceği yönünde açıklamalar yapılıyor, ancak bu sorunların sefer sayılarının arttırak çözülmesini mümkün olmadığı gerçeğini hepimizin kabul etmesi gerekir. 

Çalışma başlatıldıı yıllarda, İstanbul'da ulaşım sorununa çözüm arayışlarını girilmiş ve yurtdışında gelen ''Şehir Plancısı'' helikopterle İstanbul'u havadan gezerek ulaşımda hızlı ve acil çözüm yolunun Metrobüs (Lasitkli Tramvay) olduğunu belirtmiş ve bu yönde çalışmalar hızla başlatılmıştır. 

Şehir Plancısı, Lastikli Tramvay (metrobüs) çalışmaları devam ederken ''Raylı Sisteme'' geçiş yapılması gerekitiğinin altını çizmiş ve bu yönde önerileri ve uyarılarda bulunmuştur. Gerçekte böyledir, artık metrobüsün İstanbul'un ulaşım sorununa geçici çözüm sağladığı en kısa zamanda raylı sistem çalışmalarının başlatılması gerektiği gerçeğini önümüze koyuyor. 

Metrobüsle Söğütlüçeşme, Beylikdüzü arasındaki uzayan hat ulaşımda konforsuz bir yolculuk halinede geldi. Ayrıca metrobüs kazalarınıda değerlendirdiğimizde işin kontrolden çıkmaya başladığınında alarmını veriyor diyebiliriz. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iş çekişmelerden uzaklaşarak, ihitaç durumunda Ulaştırma Bakanlığı'yla da ortak çalışmalarla Söğütlüçeşme - Beylikdüzü hattında ''Raylı Sistem''e nasıl geçebilirizi uzmanlarla biraraya gelerek çalışamalara hızla başlaması gerekmetedir. İstanbullunun beklentisi bu yöndedir. 

Yapılan kısır tartışmaların İstanbul'a, İstanbulluya bir fayda sağlamadığı iyi anlaşılmaldır. Kısır tartışmalar, karşılıklı soru cevap yöntemleri İstanbul'a yakışmamaktadır. Bilindiği gibi İstanbul Türkiye ekonomisini ayakta tutan en önemli şehirlerimizin başında gelmektedir. İç çekişmelerle İstanbul'da hayatın olağan akışını engellemeye çalışmak ülkenin genel kalkınmasını engellemeye çalışmakla eş değerdedir. Memlekete ihanettir. 

İstanbul demek, Türkiye demektir. 

Raylı Sisteme nasıl geçilecek diye soranlara; bu konu mühendislerin, şehir plancılarının bir araya gelerek kısa sürede çözüme kavuşturması mümkün olan bir konudur. Yurtdışından akıl almaya da ihtiyacmız da yoktur. 
 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbul Valiliğinden açıklama: Yetkisiz Çakar Kullananlar, Kurallara Uymayanlar Trafikten Men Edilecek!Önceki Haber

İstanbul Valiliğinden açıklama: Yetkisiz...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Son Dakika AçıklamasıSonraki Haber

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Son Dakika...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!