İstanbul'dan çok üzücü haber...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İstanbul'dan çok üzücü haber...

İstanbul Eyüpsultan'da meydana gelen trafik kazasında İstanbul İl Jandara Komutanlığı'nda görevli Jandarma Uzman Çavuş Ali Cenk Yenier görevi esnasında geçirdiği trafik kazası sonucu şehit oldu. 

 

Bölge Haber Ajansının aktardığı haberde, olay bugün öğleden sonra saat 14.00 sularında meydana geldi. Görevli Jandarma Uzman Çavuş Ali Cenk Yenier'in kullandığı motorsiklet kamyonla çarpıştı. Olay yerine gelen 112 sağlık ekiplerinin ilk müdehalesi sonrası Yenier Arnavutköy Devlet Hastanesine kaldırıldı, yapılan tüm müdahalelere rağmen Uzman Çavuş Yenier şehit oldu. 

İstanbul Valiliği sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada:  İl Jandarma Komutanlığımız Personeli Uzman Çavuş Ali Cenk Yenier’i, elim bir trafik kazasında kaybettik. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesi, yakınları ve meslektaşlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.

*****

Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından Jandarma Uzman Çavuş Ali Cenk Yenier'in şehit haberi sonrası paylaşımlarda bulununarak taziye mesajı yaynladılar. 

 

*****

İstanbul'da geçtiğimiz aylarda Motorlu Trafik Ekiplerinde görevli bir Polis memurumuz daha motorsikletiyle seyir halinde geçirdiği trafik kazasında şehit olmuştu. Kazaların neden kaynaklandığının araştırılması önem arz ediyor. Yollardaki çukurlarlar, yol tamiratı sonrası yolların  kullanılır durumuna getirilmemesi, karayollarının belediyelere devri sonrası bazı belediyelerin yol yapım ve tamiratlarında gerekli özen göstermediği bilinen bir gerçektir. Arabayla yollarda neredeyse bir çok bölgede zıplaya zıplaya gidiyor, onlarca çukura girip çıkıyoruz. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın, Belediyelerin sorumluluk alanında olan yollardaki sorunların araştırılması için bir denetim ekibi kurmasının doğru olacağı gözükmektedir. Motorlu kazaların artması yollardaki çukur ve tamiratların tam olarak yapılamadığı şüpheleri artıyor.

Son yıllarda gerek ülkemizde, gerek İstanbul'da bazı değerlerimizi yitirdiğimiz gözlemliyoruz. Özellikle İstanbul'lu, şehit cenzelerine eskiden olduğu gibi önem vermiyor, katılımıyor veya sessiz kalıyor. İstanbul bu konuda kötü bir sınav veriyor. İstanbul Valiliğimiz şehit cenazelerinin nereden ve ne zaman kaldıralacağı bilgisinin İstanbul'luya ve yazılı/görsel medyaya kısa sürede duyurmasıyla, vatandaşların şehidimize son görevlerini yerine getirmeleri için bir fırsat verilmesinin doğru olacağı şüphesizdir. Devlet kurularımızında eskiden olduğu gibi şehitlerimize ciddi bir ''Devlet Töreni''  düzenlemediğini gözlemliyoruz. Şehitlerimiz konusunda toplumun hassasiyetlerinin göz önünde bulundurulması ve gençlerin şehit cenazelerine katılmasının teşvik edilmesi büyük önem arz ettiği bir gerçektir. Lütfen, Şehitlerimize hak ettiği değeri hep birlikte verelim. 

RUMELİ GAZETESİ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Selçuk: Öğretmenler odası, huzur odası, huzur adası olmalıÖnceki Haber

Bakan Selçuk: Öğretmenler odası, huzur...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kalıcı Bir Siyasi Çözüm Bulunmasında Tam Bir Mutabakat İçindeyizSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kalıcı Bir Siyasi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!